fbpx

איך התקבלתי לתואר שני עם ממוצע גרוע בתואר הראשון

סיפרתי את כל זה גם בתוכנית “קול האקדמיה” של רלי בריל, מוזמנים להאזין בפודקאסט

נעים מאוד לכולם, אני טל, בוגר תואר ראשון עם ממוצע על הפנים.
יש לי הסבר ממש טוב לגבי זה שהממוצע שלי על הפנים. כל כך הרבה שאלו אותי – איך זה ייתכן? למה זה קרה? איך יהיה לך עתיד עם כזה ממוצע? איך תעשה תואר שני? אבל אני רוצה רגע להתעלם מכל השאלות האלה.

בשנים האחרונות גיליתי תחום חדש שמעניין אותי – חינוך, שבעקבותיו יצאתי למסע ארוך של למידה שעדיין לא נגמר. קראתי עשרות ספרים, מאמרים, שמעתי פודקסטים, הצטרפתי לקהילות הנכונות, בלוג, פודקאסט- לגמרי למידה של העולם החדש. מי צריך תואר שני?

אז הבנתי שאני רוצה ללמוד לתואר שני כדי להעמיק עוד יותר את הלמידה שלי. לדעתי גם כיום – קשה למצוא עומק כמו באוניברסיטה, ועדיין תעודה כזו עם ציונים היא מפתח לכל מיני מקומות בחיים, לפעמים זו אפילו האסמכתא לזה שיש לך את הזכות לפתוח את הפה, לצערי.

מפה זה רק מתחיל

אבל אני בבעיה – כזכור לכם, הממוצע הנמוך. לא ויתרתי, כי ידעתי שיש לי את היכולת, וצברתי מספיק קילומטראז’ בתחום החינוך שיכול לשמש לי כנסיון מקצועי.

לאורך כל הדרך שלי האמנתי כי מאחורי כל מערכת גדולה, משומנת, אקדמית ולא אקדמית- עומדים אנשים, וכדי להגשים את המטרה שלנו, לפעמים פשוט צריך למצוא את הבן אדם הנכון לדבר אל ליבו, אדם שיש לו השפעה ויכול להזיז דברים.

אז מה עשיתי בפועל?

חתרתי לפגישה עם האדם שזיהיתי כי הוא בעל משמעות ובעל יכולת לעזור לי. במקרה הזה, אחד מחברי ועדת הקבלה לתואר שני. חתרתי לפגישה אישית איתו, אך הוא ביקש שאשלח לו את כל המסמכים הרלוונטים במייל.

כתבתי מכתב וקורות חיים, צירפתי מכתבי המלצה וסרטון מצולם בו אני מדגיש את הניסיון שלי ואת הרצון שלי להמשיך בלימודי חינוך פורמליים.

מה אם אקבל תשובה שלילית?

האמת, הכנתי את עצמי דווקא לתשובה שלילית, וכבר תכננתי את הצעדים הבאים שלי אם זו תהיה התשובה. ידעתי שזה אולי יקח זמן, אבל על זה אני לא מוותר. חשוב לזכור כי אמנם מדובר באנשים, אך עלי להציג להם יכולת אקדמית, שכן אחרי הכל מדובר במוסד אקדמי.

אז חשבתי אולי ללמוד מספר קורסים מתואר ראשון בחינוך על מנת להוכיח את יכולותיי האקדמוית, או לפנות לגורם בכיר יותר. הדבר החשוב ביותר הוא להכין עוד קלפים בשרוול ולא להסתפק בדרך פעולה אחת.

ולמרבה ההפתעה…

קיבלתי תשובה חיובית! אמנם לא כסטודנט מן המניין בתור התחלה שכן אני צריך להוכיח את יכולותיי האקדמיים, ואני בעצם מהגר מתחום אחר לגמרי- הנדסת תוכנה.

אני יודע שלא כולם מכירים שאפשר ללמוד תואר שני, שלא כהמשך ישיר לתחום הלימודים בתואר הראשון. זה אפשרי, פשוט תידרשו למספר קורסי השלמה, כתלות במוסד ובתואר אותו בחרתם ללמוד. למשל, יש מבחנים שצריך לעבור כדי ללמוד מנהל עסקים בחלק מהאוניברסיטאות, ושלא נדבר על פסיכולוגיה 🙂

מוסר השכל

למדתי משהו מכל התהליך הזה.

קודם כל, שבאמת הכל אפשרי. מצאו את האדם הנכון, אדם שיכול לעזור לכם ולפתוח לכם דלתות. תמיד יש אדם כזה, כל מערכת גדולה מורכבת מאנשים.

בהסתכלות רחבה יותר, אני מאמין שהסיפור הזה נותן תקווה לכל אותם אנשים שמפחדים מצל המספר הנורא הזה שהם קיבלו כממוצע בתואר הראשון. יש אפשרות להתקדם, יש מה לעשות עם זה, אל תתייאשו.

הסיפור הזה מוכיח שלא הציונים חשובים אלא הבן אדם מאחוריהם, והאדם הוא אחר לגמרי ממה שמצטייר בדף עם מספרים. אני חושב שזה שיעור לכולנו ולכן בחרתי לשתף את זה עמכם.

סיפרתי את כל זה גם בתוכנית “קול האקדמיה” של רלי בריל, מוזמנים להאזין בפודקאסט

אהבתם? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

לעוד מאמרים על למידה ומיומנויות הירשמו:

למידה מתמשכת מתחילה כאן

הצטרפו לניוזלטר שכולו למידה ומיומנויות