fbpx

מי אני

אני טל מוסקוביץ בן 25 מגני תקווה, כיום גר בבאר שבע.

הייתי ילד טוב, השקעתי במתמטיקה ואנגלית, זילזלתי באומנות ואבא היה גאה (סבתא הציירת קצת פחות). בכל ילדותי אהבתי מאוד מחשבים, ולכן גמלה בליבי ההחלטה להצטרף למסלול העתודה – וכך סיימתי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בגיל 22. התגייסתי לצבא, לאחר שנה וחצי יצאתי לקורס קצינים, הייתי ראש צוות פיתוח במשך כשנה וחצי והכשרתי את הדור הבא של קציני החיל בהשלמת הקצונה.

זה היה יכול להיות סוף הסיפור, אך במקביל ללימודי באוניברסיטה נחשפתי דרך בת זוגי לפרויקט “נחשון” של מט”ח– מיזם חדשני שבאמצעותו תלמידי תיכון מהפריפריה מקבלים שיעורי אונליין לקראת הבגרויות. פרויקט “נחשון” היה חלק ממני כבר 5 שנים, זכיתי לכבוד רב כחונך מצטיין והתאהבתי בתוכנית, בהשפעה על התלמידים שעברו תחת ידי, ובכלל- הרגשתי את דם החינוך הולך וזורם בעורקיי.

זה המשיך בקורס הקצינים, שם חברי לחדר אמר לי “זה לא נראה כאילו אתה באמת אוהב את תחום המחשבים, זה נראה כאילו נשאבת לתוכו בגלל הכסף”. באופן מיידי עניתי לפחות לעצמי “לא נכון, הוא טועה, כל חיי אני אוהב מחשבים”, אבל באותה נשימה נזכרתי שגם בזמן לימודיי באוניברסיטה שמתי לב שאני לא “גיק” במלוא מובן המילה, שקשה לי למצוא את התחום שלי בכל העולם הזה שנקרא מחשבים או תוכנה. חברי לקורס הקצינים שיקף לי את המציאות, גרם לי לעצור ולחשוב “למה”, ומה אני עושה מעכשיו?

לאורך שנים חשבתי שיש רק דרך אחת להצליח בעולם הזה, והרבה מאיתנו בוחרים את הדרך שלהם על ידי מה ש”צריך” לעשות, או מדברים לפי מה ש”נכון” להגיד. הרבה מאיתנו לא עוצרים, לא שואלים את עצמם “מה אני רוצה לעשות”, “מה המטרה שלי”.

בהגנ”שים במסגרת קורס הקצינים התחלתי לשמוע הרצאות TED, שם גיליתי את קן רובינסון והרצאתו “Do Schools Kill Creativity“, שהיא אגב הרצאת הTED הנשמעת ביותר.קראתי את כל ארבעת ספריו של מר רובינסון בשקיקה, והמשכתי בלמידה, קריאת ספרים, שמיעת פודקסטים, הכרת אנשים, השתתפות בהאקתונים, שהנושא המאגד הוא חינוך, חדשנות, צמיחה עצמית והקשר לטכנולוגיה.

הפכתי לפעיל בקהילות שונות העוסקות בחינוך בעולם המתחדש כדוגמת אננס: גישה לעולם חדש, התחלתי ללמוד בבית ספר לעולם החדש וממש בקרוב אני אתחיל את התואר השני שלי – בחינוך.

כל מי ששומע את כל הסיפור הזה כבר מצייר עבורי את המסלול לתוך מערכת החינוך – מורה? מנהל? חינוך בלתי פורמלי? שמעת כמה כסף מרוויחים כמורה? למה לך בעצם?

אני בעד חשיבה רחבה יותר – חינוך פוגש אותנו לא רק בבית הספר, אלא בכל אינטרקציה אנושית. לחינוך יש השפעה רחבה על החיים החברתיים שלנו, על איך שאנחנו מפתחים את עצמנו, עד כמה אנחנו לומדים במשך החיים ובמה אנחנו בוחרים לעסוק. חינוך הוא ההתחלה והסוף של איזה אנשים אנו בוחרים להיות.

אז לא, אינני מתיימר בבלוג זה לפתור את הבעיות של מערכת החינוך, בעיקר שאינני חלק ממנה כרגע. המטרה שלי היא לפתוח את הראש, לחשוב רחב. אני שואף להבין איך אנחנו הופכים להיות אנשים טובים יותר, איך החינוך ממשיך להשפיע עלינו גם אחרי תעודת הבגרות, ואיך ומה אנחנו צריכים ללמוד אחריה.

בתור התחלה, אני רוצה להודות לכם שהגעתם עד כאן, מקווה שדרכינו ייפגשו ועוד נשנה את העולם יחד 🙂

חינוך בעולם החדש זה אתם?

רוצים להמשיך להאזין ולקרוא? אשמח לשלוח לכם עדכונים, אעשה זאת רק שיש משהו באמת מעניין

שמרו על קשר

היי, אני טל

טל מוסקוביץ

הרבה מאיתנו בוחרים את הדרך שלהם על ידי מה ש”צריך” לעשות, או מדברים לפי מה ש”נכון” להגיד.

חינוך תופס כבר שנים מרכיב משמעותי בחיי ואני חושב שבשביל שינוי אמיתי צריך לשנות מוסכמות מהיסוד.

לכן אני שואף להמציא מחדש את החינוך בעולם החדש

פרקים אחרונים

פוסטים אחרונים