fbpx

מי אני

היי, נעים להכיר, אני טל,

יזם, בלוגר, פודקאסטר ואיש חינוך של העולם החדש. 

בקיצור

אני איש של “גם וגם”. גם טכנולוגיה וגם חינוך, גם ריאלי וגם הומני

כיום, לאחר לבטים רבים, אני סטודנט לתואר שני במנהל החינוך. סיימתי גם תואר ראשון בהנדסת תוכנה.

אין דבר שאני אוהב יותר מלהכיר ולחבר בין אנשים, בין תחומים, ואני חושב שחינוך נוגע ומשפיע ב(כמעט) הכל.

בזמני הפנוי אני מוביל את שכונת באר שבע בפרויקט “נפגשים בשכונה” של אנשי העולם החדש, יוצא מאיזור הנוחותמתמודד עם כישלונותכותב בלוג ועורך פודקאסט.

איך הגעתי לכל זה?

הייתי ילד טוב, השקעתי במתמטיקה ואנגלית, זילזלתי באומנות ואבא היה גאה (סבתא הציירת קצת פחות). בכל ילדותי אהבתי מאוד מחשבים, ולכן גמלה בליבי ההחלטה להצטרף למסלול העתודה. סיימתי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בגיל 22. התגייסתי לצבא, יצאתי לקורס קצינים, הייתי ראש צוות פיתוח במשך כשנה וחצי והכשרתי את הדור הבא של קציני החיל בהשלמת הקצונה.

זה היה יכול להיות סוף הסיפור, אבל…

במקביל ללימודי באוניברסיטה נחשפתי דרך בת זוגי לפרויקט “נחשון” של מט”ח– מיזם חדשני שבאמצעותו תלמידי תיכון מהפריפריה מקבלים שיעורי אונליין לקראת הבגרויות. התאהבתי בתוכנית, בהשפעה על התלמידים שעברו תחת ידי, ובכלל- הרגשתי את דם החינוך הולך וזורם בעורקיי.

זה המשיך בקורס הקצינים, שם חברי לחדר אמר לי “זה לא נראה כאילו אתה באמת אוהב את תחום המחשבים, זה נראה כאילו נשאבת לתוכו בגלל הכסף”. חשבתי שהוא טועה. אבל באותה נשימה נזכרתי שגם בזמן לימודיי באוניברסיטה שמתי לב שאני לא “גיק” במלוא מובן המילה. חברי לקורס הקצינים שיקף לי את המציאות, גרם לי לעצור ולחשוב “למה”, ומה אני עושה מעכשיו?

בהמשך גיליתי את הרצאת הTED של קן רובינסון “Do Schools Kill Creativity“. קראתי את כל ארבעת ספריו של מר רובינסון בשקיקה, והמשכתי בלמידה, קריאת ספרים, שמיעת פודקסטים, הכרת אנשים, השתתפות בהאקתונים. הנושא המאגד הוא חינוך, חדשנות, צמיחה עצמית והקשר לטכנולוגיה.

הפכתי לפעיל בקהילות שונות העוסקות בחינוך בעולם המתחדש כדוגמת אנשי הגם וגם ואננס: גישה לעולם חדש, למדתי בג’ולט וכיום אני לומד לתואר שני במנהל החינוך.

במקביל התחלתי לכתוב את הבלוג הזה, שלימים התפתח גם לפודקאסט על חינוך בעולם החדש.

למה אני עושה את מה שאני עושה?

לאורך שנים חשבתי שיש רק דרך אחת להצליח בעולם הזה. הרבה מאיתנו לא עוצרים, לא שואלים את עצמם “מה אני רוצה לעשות”, “מה המטרה שלי”. אני בחרתי לעצור ולשאול.

כל מי ששומע את הסיפור שלי כבר מצייר עבורי את המסלול לתוך מערכת החינוך – מורה? מנהל? חינוך בלתי פורמלי? שמעת כמה כסף מרוויחים כמורה? למה לך בעצם?

אני בעד חשיבה רחבה יותר – חינוך פוגש אותנו לא רק בבית הספר, אלא בכל אינטרקציה אנושית. לחינוך יש השפעה רחבה על החיים החברתיים שלנו, על איך שאנחנו מפתחים את עצמנו, עד כמה אנחנו לומדים במשך החיים ובמה אנחנו בוחרים לעסוק. 

לא ייתכן שחינוך בעולם החדש נגמר בכיתה יב’, כי אנחנו ממשיכים להתפתח ולגלות את עצמנו גם בשלבים מאוחרים יותר – בצבא, באוניברסיטה, בחיים האמיתיים.

אז לא, אינני מתיימר לפתור את הבעיות של מערכת החינוך, בעיקר שאינני חלק ממנה כרגע. אני רוצה לפתוח את הראש, לחשוב רחב. 

אני שואף להבין איך אנחנו הופכים להיות אנשים טובים יותר, איך החינוך ממשיך להשפיע עלינו גם אחרי תעודת הבגרות. הרבה מאיתנו מחנכים, מלמדים ומצמיחים אנשים אחרים מסביבנו בלי להרגיש, ובלי לדעת שזה חינוך לכל דבר.

אז אם גם אתם מחנכים בעולם החדש, או שמעניין אתכם איך חינוך משפיע על כל גיל, עיסוק ותחנה בחיינו, אתם מוזמנים להצטרף אלי.

גם אתם משתנים?

כמוכם כמוני. אשמח לעדכן אתכם כשזה קורה.

שמרו על קשר

היי, אני טל

הרבה מאיתנו בוחרים את הדרך שלהם על ידי מה ש”צריך” לעשות, או מדברים לפי מה ש”נכון” להגיד.

חינוך תופס כבר שנים מרכיב משמעותי בחיי ואני חושב שבשביל שינוי אמיתי צריך לשנות מוסכמות מהיסוד.

לכן אני שואף להמציא מחדש את החינוך בעולם החדש

פרקים אחרונים

פוסטים אחרונים